HORTENZIJŲ GENĖJIMAS

HORTENZIJŲ GENĖJIMAS. Kaip tai atlikti, kad vasarą džiugintų žiedų gausa?

 

Hortenzijų genėjimas pagal jų rūšis. Hortenzija vienas puošniausių ir pastaruoju metu populiariausių krūmų mūsų kiemuose. Gausiu žydėjimu džiuginantis augalas nereikalauja didelės priežiūros. Visgi, būtina žinoti, kad hortenzijų genėjimas itin svarbus norint turėti gražios formos gausiai vasarą žydintį krūmą. Trumpai aptarsime kiekvienos hortenzijų rūšies genėjimo principus.

 

Šluotelinės hortenzijos

Šluotelinės hortenzijos žydi pirmamečių ūglių. Prieš žiemą rekomenduojama nupjauti tik žiedus, kad nuo sniego nelūžtų hortenzijų šakos. Tačiau dažnai jie paliekami ir žiemoti kaip dekoratyvi kiemo puošmena, kadangi žiedai ypač puošniai atrodo apsitraukę šerkšnu. Geriausia hortenzija apgenėti pavasarį prieš augalo prabudimą (balandžio viduryje).

Šluotelinių hortenzijų genėjimas

Reikia įvertinti, kad hortenzijos išsprogsta gana vėlai. Jei kyla įtarimų, kad hortenzija apšalo, genėjimą reikėtų palikti vėlesniam laikotarpiui.Tokiu atveju šalinamos apšalusios šakos, matomos brinkstant pumpurams. Nupjaunama 2/3 viso ūglio, paliekant 1-2 pumpurus (spurgelius).Atnaujinant augalą nupjaunami seni, pažeisti, nedekoratyūs stiebai. Tai skatina stipresnius stiebus, didesnius žiedus, patrauklesnę augalo formą.Jei norite pamažinti šluotelinių hortenzijų krūmą, kiekvienais metais pašalinkite vieną arba du pagrindinius stiebus – taip per pora metų augalas sumažės. Pasidairyti į šluotelines hortenzijas galite čia.

Didžialapių hortenzijų genėjimas

Didžialapės hortenzijos

Dažniausia šių hortenzijų nežydėjimo priežąstis – ūglių nušalimas.Tačiau, taip pat dažna klaida įtakojanti mažą žiedų kiekį arba visišką jų nebuvimą – neteisingas genėjimas. Didžialapės hortenzijos žiedus augina ant antramečių ūglių. Dėl šios priežasties (priešingai nei šluotelinių  ar šviesiosiųjų hortenzijų) ūglių jokiu būdu negalima nupjauti. 

Prieš žiemą nupjaunami tik žiedai, o atėjus pavasariui išpjaunamos tik išdžiūvusios, nedekoravyvios šakos. Pavasarį didžialapių hortenzijų genėjimas vykdomas kai pradeda skleistis lapai.

 

Šviesioji hortenzija

Tai yra viena populiariausių hortenzijų, nes yra pati nereikliausia, atspari šalčiui, tad apšąla ypač retai. Kaip ir šluotelinės, šviesiosios hortenzijos žiedus augina ant pirmamečių ūglių. Prieš žiemą nupjaunami tik žiedai. Pavasarį prieš augalo prabudimą (balandžio viduryje) šviesiosios hortenzijos krūmai nupjaunami labai žemai, virš žemės paliekama apie 25cm.

 

Hortenzijų genėjimas
Hortenzijų genėjimas

Ąžuolialapė hortenzija

Dažniausia šių hortenzijų nežydėjimo priežąstis – ūglių nušalimas.Tačiau, taip pat dažna klaida įtakojanti mažą žiedų kiekį arba visišką jų nebuvimą – neteisingas genėjimas. Didžialapės hortenzijos žiedus augina ant antramečių ūglių. Dėl šios priežasties (priešingai nei šluotelinių  ar šviesiųjų hortenzijų) ūglių ąžuolialapėms jokiu būdu negalima nupjauti. Prieš žiemą nupjaunami tik žiedai, o atėjus pavasariui išpjaunamos tik išdžiūvusios, nedekoravyvios šakos. Pavasarį didžialapių hortenzijų genėjimas vykdomas kai pradeda skleistis lapai.
Parašykite komentarą